jazda rowerem

Jazda na rowerze pozwala nam się zmęczyć, ale i odpocząć, choć to paradoks to rzeczywiście daje nam sporo przyjemności. Jednak aktualnie, aby być cyklistą na miarę XXI wieku nie wystarczy już tylko mieć rower. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej, koniecznie przeczytajcie nasz krótki poradnik na temat mody, stylu, funkcjonalności i wygody.

Moda – bo jazda na rowerze jest modna

Jazda na rowerze jest modna, ale, bądźmy szczerzy, wiele osób kupuje jednoślad tylko po to, aby wykonać sobie selfie, choć to przecież głupie. Jeżeli chcecie uważać się za modnych to musicie jeździć na swoim sprzęcie, wszak modny jest zdrowy styl życia i bycie fit. Dlatego jeżeli lubicie być na czasie, to koniecznie postawcie na aktywny styl życia i często korzystajcie ze środka transportu jakim jest rower, tym bardziej że możecie nim nawet dojeżdżać do pracy, a dzięki temu sporo zaoszczędzicie. Ale to także nie wszystko, gdyż zrobicie także coś dobrego dla środowiska, wszak nie będziecie przyczyniać się do smogu, który jest problemem nas wszystkich.

Funkcjonalność ma znaczenie

Skoro już wiemy jak być modnym, czas pomyśleć i zadbać o funkcjonalność jednośladu. Dlatego też musicie zadbać o odpowiednie wyposażenie. Na samym początku trzeba pamiętać o zakupie  bidonu do roweru, w którym zawsze powinna znajdować się świeża woda bądź też napój izotoniczny. Pamiętajcie, że nawadnianie jest bardzo ważne, zatem nawet jeżeli nie wybieracie się w daleką wycieczkę lecz będziecie jeździć po ścieżkach rowerowych w parku, bidon rowerowy musicie mieć zawsze przy sobie.  Przyda się także odpowiednia torba bądź też plecak, w którym możecie trzymać najpotrzebniejsze rzeczy. Jeżeli zostawiacie rower w miejscu niestrzeżonym, zaopatrzcie się jeszcze w odpowiednie zabezpieczenie. Możecie postawić na u-lock, łańcuch, blokadę koła czy też składane zapięcie rowerowe.

Styl to także bezpieczeństwo

Styl to także bezpieczeństwo, a nie sama estetyka. A więc nim zadbacie o ozdabianie swojego jednośladu, najpierw pomyślcie o ochronie Waszego zdrowia i życia. Zatem noszenie kasku i ochraniaczy jest bardzo ważne, ale koniecznie kupcie te z certyfikatami, wszak na bezpieczeństwie nie można w żadnym wypadku oszczędzać, a wręcz jest to zabronione. Bardzo ważną rolę pełni też obuwie, które powinno mieć masywną podeszwę, ale i jednocześnie elastyczną i zapewnić stabilność. Skoro już wiemy jak sprawić by jazda była jeszcze bezpieczeństwa, musimy jeszcze wspomnieć o tym, abyście sprawdzili stan techniczny wszystkich podzespołów.  Gdy i one są sprawne, kolejnym krokiem powinien być zakup dzwonka rowerowego. W końcu pełni ona funkcje informacyjną, ale i ostrzegawczą, ale tutaj możecie nieco zaszaleć, gdyż dostępne są różne warianty, a więc dzwonki w śmiesznym kształcie, a także  w stylu glamour. Teraz czas najwyższy przejść do ozdabiania jednośladu. Jeżeli chcecie, aby Wasz rower przeszedł totalną metamorfozę,  wystarczy, że zakupicie oleinę rowerową samoprzylepną, albo też naklejki. Ale bardzo ciekawym rozwiązaniem jest także pomalowanie sprzętu przy użyciu specjalnego sprayu. I w tym przypadku ogranicza Was tylko i wyłącznie wyobraźnia.

O wygodzie słów kilka, a może więcej niż kilka

Czas także wspomnieć co nieco o wygodzie. Tylko na wygodnym rowerze będzie chciało się jeździć. Dlatego też jeżeli macie jeden rower na spółkę z partnerem, zapewne to rozwiązanie się nie sprawdza, tym bardziej jeżeli znacząco różnicie się wzrostem. A więc lepiej zainwestować w swój jednoślad. Swoją drogą zwróćcie uwagę na samo siodełko, które powinno być ergonomiczne i maksymalnie praktyczne. Możecie wybrać nie tylko model na sprężynach, ale np. piankowy. Następnie ustawcie wysokość siodełka tak, aby wchodzenie i schodzenie nie kończyło się kontuzjami i narzekaniem na ból w pewnych miejscach. Wystarczą tylko drobne zmiany, a wygoda może w bardzo dużym stopniu wzrosnąć.

Jeżeli chcesz być cyklistą na miarę XXI wieku, koniecznie skorzystaj z naszych rad. Dzięki nim Twój rower będzie nie tylko doskonale się prezentował, ale zapewni Ci także maksymalnie wygodą i bezpieczną jazdę, a także przestanie być tylko ozdobą do zdjęć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here