Jazda rowerem to niewątpliwie bardzo duża przyjemność, to bardzo dobry sposób, aby zadbać o swoją kondycję fizyczną, aby zadbać o swoje zdrowie. Niektóre osoby jazdę na rowerze traktują typowo jako rekreację, jako rozrywkę i w ich przypadku mówienie o jakichkolwiek cyklach treningowych, mówienie o wspomaganiu się dietą i jej suplementami nie ma większego sensu. Jednakże mamy do czynienia również z pewną grupą osób, które jazdę na rowerze traktują bardziej poważnie, traktują jako dobry trening i sposób na właściwe zadbanie o swoją tężyznę fizyczną. Tutaj jak najbardziej liczy się odpowiednia codzienna dieta jak również liczą się suplementy diety. Wśród tych odpowiednich suplementów dla rowerzystów możemy wymienić między innymi:

  • BCAA,

  • beta alaninę,

  • różne zestawy suplementów

Oczywiście wybór tego właściwego suplementu nie zawsze jest taki oczywisty i jednoznaczny, aczkolwiek nie przypadkiem na pierwszym miejscu wskazaliśmy na BCAA. Zanim przejdziemy do tego, co nam daje suplementacja BCAA, w jaki sposób wpływa on na kondycję rowerzystów, chcemy powiedzieć czym jest ów suplement. To zestawienie trzech bardzo ważnych aminokwasów rozgałęzionych, a konkretnie rzecz ujmując mamy na myśli walinę, leucynę oraz izoleucynę. To aminokwasy, które mają bardzo korzystny wpływ na polepszenie efektów treningowych osób uprawiających bardzo różne dyscypliny sportowe, w tym również mowa jest o jeździe na rowerze.

Przejdźmy zatem do tego, co daje suplementacja BCAA rowerzystom? Tutaj wskażemy na pewno na taki element, jakim jest zwiększenie ich energii, zapasów owej energii, a jak wiadomo, podczas jazdy na rowerze duży zapas energii jest czymś niezbędnym. Wynika to z faktu, iż aminokwasy rozgałęzione są uwalniane w mięśniach szkieletowych w sytuacji, gdy mamy do czynienia z niedoborem energetycznym. To jednakże nie wszystko. Możemy bowiem w tym miejscu wskazać na inne aspekty związane z korzystnym wpływem BCAA na ludzki organizm, na organizm trenujących rowerzystów. Mowa jest chociażby o takich aspektach jak:

  • działanie anaboliczne,

  • działanie antykataboliczne,

  • wydatne pomaganie przy dużym zmęczeniu,

tym samym powiemy, że mamy do czynienia z jednym z najlepszych, jednym z najważniejszych, jednym z tych najskuteczniejszych suplementów diety dla rowerzystów, jaki jest znany. Spośród wielu różnych suplementów obecnych w sklepach sportowych, to właśnie BCAA jest tym, który w sposób szczególny jest polecany rowerzystom. Istnieją pewne dowody na to, że w tej dyscyplinie sportowej tenże suplement diety sprawdza się w sposób bardzo dobry. Jeśli więc zależy nam na osiąganiu coraz lepszych rezultatów, jeśli zależy nam na tym, aby osiągać coraz lepsze rezultaty, aby móc osiągać coraz większe odległości, warto jest sięgnąć po najlepsze z możliwych suplementów diety, a takim są właśnie aminokwasy rozgałęzione BCAA. Wiemy już zatem co nam mogą dać owe aminokwasy, a tym bardziej warto po nie sięgnąć, ponieważ nie należą do produktów wymagających bardzo dużych nakładów finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here