Biegaj w zdrowy i bezpieczny sposób – wybierz odpowiednią kurtkę

0
2352

Gdy pojawia się temat joggingu i wyposażenia niezbędnego do uprawiania tego przyjemnego sportu, większość osób zawsze myśli o butach. Oczywiście są one podstawą, ponieważ gwarantują odpowiednią amortyzację, co wpłynie na komfort, wynik i bezpieczeństwo naszych stawów. Nie wolno jednak zapominać, że kurtki, czapki i dresy lub legginsy są równie istotne, gdy warunki atmosferyczne zaczynają dawać się we znaki. Doskonałym przykładem jest windstopper, czyli kurtka przeciwwiatrowa.

Czym powinny charakteryzować się profesjonalnie zaprojektowane i wykonane produkty? Ile kosztują i gdzie je kupić? Zapraszamy serdecznie do lektury mini poradnika, w którym znajdziesz odpowiedzi na większość najczęściej zadawanych pytań. Mamy nadzieję, że dzięki temu szybko znajdziesz swój windstopper damski i zaczniesz biegać zdrowo i bezpiecznie – nawet w najbardziej wietrzne dni.

Markowe produkty dla każdego

Wiele osób tłumaczy sobie zakup motywacją. Niektórzy kupują tego typu asortyment w nagrodę za jakieś konkretne osiągnięcia. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z tego, że windstopper damski to nie produkt, który ma poprawiać wyniki i komfort, ale chronić zdrowie biegacza. Gdy masz rozgrzany organizm i zawieje nawet delikatny wiatr, możesz po prostu się rozchorować, a przecież chcąc wzmocnić swój organizm, powinniśmy unikać zagrożeń, by hartować swoją odporność w delikatny sposób. Wybierz zatem sprawdzone i rekomendowane produkty, które będą charakteryzować się wysoką jakością wykonania.

Czy windstoppery damskie to podstawa?

Oczywiście można zastąpić je bawełnianą bluzą, lecz należy mieć na uwadze fakt, że tego typu asortyment jest o wiele cięższy i mniej wytrzymały. Bawełna doskonale sprawdza się do zastosowań lifestylowych, lecz w kwestii aktywności fizycznej, niestety pozostawia wiele do życzenia. Oferuje ona dość kiepską wentylację i odprowadzanie wilgoci. Jeśli chcesz się o tym przekonać, spróbuj pobiegać w klasycznej bawełnianej koszulce i takiej dostosowanej do potrzeb fanów joggingu. Prawdopodobnie różnica będzie zauważalna już kilkunastu minutach, gdy bawełniana koszulka stanie się cała mokra od potu, zacznie przylegać do ciała, zrobi się ciężka i będzie obcierać najbardziej newralgiczne miejsca. Porównując windstopper damski i klasyczną bawełnianą bluzę, rezultaty będą bardzo podobne.

Pamiętaj, że windstopper damski może przydać się nawet latem, gdy poranki i wieczory również bywają zimne. Oczywiście wiosna i jesień to miesiące, w których będziesz używać tego produktu przy każdej sesji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here