Wyjazdy turystyczne pod namiot, na rowerze czy też wyprawy piesze od lat przyciągają miłośników kontaktu z naturą czy też aktywnego spędzania czasu wolnego. Na wycieczki wybieramy się w samotności, ze znajomymi lub rodziną, a kluczem do tego, by się dobrze bawić, jest oczywiście taki dobór akcesoriów i sprzętu, by zapewnić nam nie tylko komfort termiczny, ale również bezpieczeństwo. Technologia poszła tak mocno do przodu, że obecnie śpiwory kempingowe, namioty, ubrania są lekkie, odporne na wilgoć oraz oddychające.

Jaki śpiwór kempingowy wybrać?

Podstawą każdej wyprawy są śpiwory kempingowe. Nawet jak zamierzamy zwiedzać na rowerze Żuławy czy też uprawiać trekking w polskich Tatrach, zawsze warto mieć przy sobie odpowiedni sprzęt, bo nigdy nie wiemy, gdzie przyjdzie nam spędzić noc lub kiedy załamie się pogoda. Wybór odpowiednich śpiworów kempingowych powinien być podyktowany przede wszystkim naszymi potrzebami i warunkami, w jakich zamierzamy w nim spać. Innego sprzętu oczekujemy, gdy nocujemy w schroniskach, a jeszcze innego wtedy, gdy noc na zewnątrz w temperaturze około 0°C nie powinna nas zaskoczyć.

Rodzaje śpiworów kempingowych

Na rynku znajdziemy cały szereg różnego rodzaju sprzętu turystycznego dostosowanego przede wszystkim do rodzaju aktywności oraz temperatury i wilgotności, z jaką będą musiały się zmierzyć. Popularne są śpiwory kempingowe schroniskowe, które zabezpieczają komforty termiczny w pomieszczeniach o temperaturze  nawet około 15°C. To niezwykle lekki i mały model wykonany z syntetycznych materiałów szyty w fasonie kopertowym lub wygodnej mumii. Śpiwory kempingowe letnie czy dwusezonowe są cieplejsze i zapewnią spokojny sen nawet wtedy, gdy na zewnątrz temperatura spadnie do 5°C, co w wakacje w Polsce się zdarza. Modele trzysezonowe natomiast są doskonale dopasowane do ciała. Tu królują śpiwory kempingowe (https://milworld.pl/pol_m_Wyposazenie-Campingowe_Spiwory-Materace-i-Lozka_Spiwory-235.html) w fasonie mumii lub jej wersji elastycznej. Ich główną cechą jest kaptur ze ściągaczem, listwy i kołnierz termiczny. Te propozycje doskonale chronią przed zimnem i znajdziemy zarówno wypełnienie syntetyczne lub puchowe. Te pierwsze sprawdzą się w miejscach, w których jest wilgotno. Śpiwory kempingowe zimowe to profesjonalnie przygotowany sprzęt turystyczny. Modele z ocieplanym kapturem ze ściągaczami o odpowiednio dopasowanej warstwie termicznej zapewnią ochronę nawet do -13°C. Warto również zadbać o odpowiednią karimatę lub matę samopompującą z folią termiczną, by odpowiednio zaizolować ciało od chłodnego podłoża. W takich wypadkach najlepiej sprawdzają się śpiwory kempingowe puchowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here